BIO bambusowa szczoteczka dla dzieci

  • włosie typu BPA FREE
  • 100% vegan 
  • 100% biodegradowalna
  • opakowanie przyjazne dla środowiska
  • włosie: miękkie
  • włosie: biodegradowalny Nylon4
  • wysokiej jakości uchwyt wykonany jest w całości z bambusa
  • szczoteczka jest wykonana z bambusa, którym nie żywią się pandy
  • faliste włosie
  • PRODUCENT: ecobamboo

Więcej szczegółów

BIODEGRADOWALNOŚĆ

Bambus jest naturalnym surowcem, wysokiej jakości uchwyt wykonany jest w całości z bambusa. Bambus cechuje się wysoką wytrzymałością, może sam emitować korzystne jony ujemne, które hamują bakterie w jamie ustnej. Włosie jest wykonane z mieszanki włókna bambusowego oraz Nylonu4, który ulega biodegradacji. Naturalne uczucie w dłoni oraz w jamie ustnej sprawi, że szczotkowanie stanie się przyjemniejsze. Elegancki wygląd nada stylu Twojej łazience.


WŁOSIE TYPU BPA FREE

Włosie szczoteczki zostało zweryfikowane jako włosie typu BPA FREE. Jest to włosie wolne od Bisfenolu A, który negatywnie wpływa na zdrowie oraz zawierają go włosia niektórych szczoteczek plastikowych. Bambus z którego produkowane są szczoteczki to tzw. Moso Bamboo którym nie żywią się pandy. jest on pozyskiwany z prywantch hodowli.


OPAKOWANIE PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA

Chcieliśmy stworzyć produkt, który będzie przyjazny dla środowiska dlatego każda szczoteczka jest zabezpieczona w kartonowym opakowaniu, które rozkłada się w glebie. Nasze szczoteczki pakowane są dodatkowo w nowe przezroczyste biodegradowalne opakowania zrobione z włókna roślinnego tzw. skrobi kukurydzianej.


TRWAŁOŚĆ

Przy odpowiednim użyciu szczoteczka może być użytkowana tak długo jak szczoteczka plastikowa. Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na Ziemi, ponieważ zawiera naturalnie występujące środki przeciwbakteryjne, nie ma potrzeby stosowania nawozów i pestycydów w uprawie.ODPOWIEDNIE UŻYCIE:

Przechowuj szczoteczkę w suchym miejscu:

Bambus to naturalny surowiec, który zachowuje się najlepiej, gdy jest przechowywany w suchym miejscu. Kubki, które zawierają wodę nie są idealym miejscem. Najlepiej trzymać szczoteczkę w suchym lub odkrytym miejscu.

Czyszczenie włosia:

Większość past do zębów łatwo zmywa się z włosia. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z pastą przylegającą do włosia, należy użyć ciepłej wody i rozcierać pastę kciukiem.

Rękojeść:

Bambus jest naturalnym surowcem drewnianym, który blaknie z czasem. Górna część rękojeści, którą wkładamy do ust może zacząć blaknąć po jakimś czasie. Jest to normalne zjawisko!

Trwałość szczoteczki:

Przy odpowiedniej pielęgnacji, nasze bio bambusowe szczoteczki będzie można używać tak długo jak ich substytuty czyli szczoteczki plastikowe. Zaleca się wymianę szczoteczki co 3 miesiące lub aż do przetracia włosia.

Inne produkty w tej samej kategorii: